Zklamání v lásce

23. června 2012 v 20:35 | Ginny :) |  Jednorázovky
Bude to spíš jen taková úvaha... ;) Budu ráda, když okomentujete :)


Zklamání. Nikdo netuší, kdy přijde, proto nikdo nemá šanci se na něj pořádně připravit. A taky proto je důležité v momentě, kdy přijde, ze všech sil zatnout zuby a nepropadnout mu. Naopak, i zklamání se dá využít v prospěch. Konečně vám dojde buď to, že byste měli bojovat co nejurputněji a věřit, nebo to, že to stejně nemá smysl a jen byste se zbytečně trápili.
Není lehké to zvládnout. Něco ve vás začne padat, srdce na chvíli vysadí a sevře se vám žaludek... Možná se vám začnou potit ruce, točit hlava a zblednete... Ale musíte se na sebe usmát a věřit své osobnosti! Protože KAŽDÝ má sílu to překonat. :)
Zklamání v lásce je o to těžší, když věříte, že vaše city jsou opětovány. Možná to někdo znáte... Říkáte si: Jo, tohle vyjde, cítím to! Vstáváte pokaždé s úsměvem a těšíte se, až tu osobu potkáte, i kdyby to mělo být jen na pár chvil. A v hlavě se neustále usvědčujete, že ON/ONA je ten/ta pravý/á a prostě nikoho nemá, protože má rád/a vás.
A potom najednou jdete po ulici a potkáte ho/ji, jak jde s někým za ruku a flirtují spolu, přesně tak, jak jste si vždycky představovali, že bude flirtovat s vámi... Zatmí se vám před očima, zatočí se vám hlava, slzy se užuž hrnou z očí, kterým prostě nemůžete, ne... nechcete, uvěřit. A pak vás spozoruje a usměje se na vás a vy pochopíte, že mu/jí na vás nikdy nezáleželo, byly jste vždycky jenom něco jako hračka, prostě zábava... Projdou se smíchem kolem vás a jediné co chcete je, aby jste si teď mohli lehnout a na místě umřít.
Ale já to nesmím vzdát! okřiknete se, nasadíte kamenný výraz tváře a s vypětím všech sil dojdete domů. Pláč pomáhá. Vysvobozuje. Vymývá smutek pryč z těla. A pak ho/ji začnete nenávidět za to, že kvůli němu/jí brečíte. Protože vy přece nejste žádná máčka! Nejste. Po takové situaci se složí i ten nejsilnější člověk. A pak si řeknete, že ho/ji nenávidíte a už nikdy k němu nebudete cítit to, co jste cítili, už nikdy si ho nepustíte tak blízko k tělu.
Další den si jen tak jdete místem, kde ho/ji obvykle potkáváte. A on/ona tam není. Tak, jak tam vždycky stál/a, najednou tam není. Řeknete si: Jo! Tím mi to velice ulehčuje. Ale ve skutečnosti vás svírá strach z toho, co se asi stalo. Zmateně se rozhlížíte, a i když vám rozum napovídá, že je to špatně, srdce vás prostě donutí zůstat. Nakonec přijde, projde kolem vás, a ani netuší, jaký kámen ze srdce vám teď spadl, jak se vám tlačí slzy úlevy do očí jen proto, že kolem vás prošel/šla živý/á a zrdavý/á.
Přijdete domů a vynadáte si, že takhle by to nešlo, protože vy ho nesnášíte! Nějakým nedorozuměním se dostanete k věcím, které vám ho/ji připomínají a opět jsou tu kamarádky (?) slzy. A znovu do noci proklínáte jeho jméno a přejete si, abyste ho/ji nikdy nepoznala...
Přijde další den, procházíte tím místem, vidíte ho/ji... A všechna nenávist se rozplyne, jakoby nikdy neexistovala, pohlédne do vaších očí a váš svět se znovu rozplyne jen v nich... Odejde, vy víte kam jde.... Jde za ní/ním, za tou osobou, která vám vzala celý váš svět. Nejradši byste jí/jemu to všechno vmetli do obličeje, jak trpíte, jak moc milujete toho člověka, která ho vám ona/on vzal/a.... Ale nemůžete. Protože vy ani nevíte, jak se jmenuje... nevíte, jaká/ý je. Neznáte ji/ho.
A pak vám konečně dojde, že ji/ho nemáte odsuzovat, jen proto, že se nejspíš zamiloval/a do stejného člověka jako vy. A když ho potkáte znovu, pohlédnete na něj jinýma očima, těma spravedlivýma, dojde vám, jak jste byli sobečtí. Je milá/ý, chytrá/ý, a má ho/ji opravdu ze srdce rád/a. Se slzami v očích se choulíte do peřiny a šeptáte: "Tak moc jim to přeju... tak moc..."

Ale vy víte, že dokud ho/ji budete potkávat, ten pocit nikdy nezmizí. Protože rozum se může snažit, jak chce, ale srdce je mocnější.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Vrátíte se ještě někdy na můj blog na nové kapitoly...? :)

Ano... 42.3% (116)
Možná... 30.7% (84)
Ne 27% (74)

Komentáře

1 ... ... | 23. června 2012 v 23:02 | Reagovat

''Jeho šťestí, moje štěstí''

2 Ginny Ginny | 3. července 2012 v 9:35 | Reagovat

[1]:: Přesnětak... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters