Povídka pro kamarádky - část VI.

30. června 2012 v 10:16 | Ginny :) |  Jednorázovky
"Myslel jsem, že by mohli s Marečkem nalézt společnou řeč," zasmál se a s úžasem pozoroval, jak Mareček křičí přes celý obyvák ma-ma.
Wayne se vrátil, vyndal misky a začal do nich sypat čipsy. Kuba dotáhl ještě jeden stůl z nějakého pokoje a už jsme pomalu začali chystat už připravené jídlo na stoly do obýváku. Pak se zvonek rozdrnčel po čtvrté a ve dveřích se objevili Ilya s Míšou. Všichni hosté se usadili na gauč do obýváku a naslouchali Marečkovu ma-ma pořád dokola, z čehož měl maličký neskutečnou bžundu. Market a Kuba mně a Evce ještě rychle pomáhali dodělávat poslední přípravy a zrovna, když už jsme dodělali poslední steaky a hranolky, přišli poslední dva hosté spolu - Zach a Brayden.
"Omlouváme se za spoždění, ale ještě jsme šli něco koupit," zazubili se a vytáhli ze dvou ozdobných tašek čtyři flašky. Už při pohledu na ně se mi zatočila hlava.
"Dneska asi pít nebudu," oznámila jsem a všichni se dali do smíchu.
Market moje oznámení ignorovala a štamrlek přinesla přesné množství i se mnou. "Tak teda, když už si to donesla," usmála jsem se nevinně a nechala si nalít vodku.
"Na Marečka!" zavolal šťastně Kuba, všichni to po něm zopakovali a vypili si svoje štamprlky. Mareček se tomu v klícce vesele řehonil, ale už na něm byly znát první příznaky únavy.
"Tak pojď, miláčku, půjdeme spinkat," usmála jsem se na něj, vyndala ho z klícky a zanesla do ložnice. Když jsem se vracela, Market po mě vrhla děkovný pohled, protože byla zrovna zabraná do řeči s Braydenem. Evka s Jirkou někam zmizeli. Chtěla jsem je jít hledat, ale zastavil mě Scotty.
"Ty jsi Crosby, co?" podíval se na mě nenávistně.
Rozpačitě jsem se usmála a přála si být neviditelná. Najednou se ale začal smát.
"Neboj, proti tobě nic nemám, spíš naopak, docela tě lituju," usmál se smutně a nalil mi další štamprli. Přiťukli jsme si a vypili je.
"Proč?" zachrčela jsem s hrdlem sežehnutým alkoholem.
"Ale... to je jedno," uchechtl se. "Nevypadáš jako hloupá holka, která by zůstavala s idiotem jen tak."
Usmála jsem se. No, ať si o něm myslí, co chtějí.
Konečně jsem zahlídla Evku. Stála s Jirkou na balkóně. Nechtěla jsem je rušit, tak jsem se otočila zpátky ke Scottymu.
"A co ty? Jak se máš?"
"Jo, je to teďka uplně boží! Už jsem skoro zapomněl, jak je boží mít malé děti. Od té doby, co se narodila Elsie, jsem nejspokojenější taťka na světě."
"Tak to ti moc přeju," plácla jsem ho přes rameno a nabídla přípitek na Elsie, což samozřejmě neodmítl. Super, a to jsem nechtěla pít. Sama pro sebe jsem pokrčila rameny a šupla štamprli do sebe.
Začala hrát hudba. Otočila jsem se. Market tam zrovna hledala nějakou písničku. Šla jsem k ní.
"Co chceš pustit?"
"Ech... no... toto!"
Z repráků se na plné pecky rozjela písnička Party Shaker od R.I.O. a Nicca (http://www.youtube.com/watch?v=8sPj0Ic8KQ8). Pokrčila jsem rameny. Ta je fajn, taková letní... Scotty, posilněný další dávkou alkoholu, kterou si připil s Waynem, nejspíš ani nevěděli na co, to pěkně rozjel. S Market jsme na sebe udělali významný pohled a začali jsme se smát. Market se otočila na balkón a šťouchla do mě loktem. Otočila jsem se. Jirka s Evkou stáli přesně tam, kde jsem je viděla před tím. Vzali si s sebou jednu flašku vodky, ale žádné štamprle. No, vodka byla ještě skoro plná a oni už se líbali jako o život. Usmála jsem se na Market. Pozvedla obočí, s úsměvem zakroutila hlavou a šla zatáhnout žaluzie, které vedly na balkón. Ani si toho nevšimli.
"Hej, poď přece taky tančit!" šťouchl do mě Wayne a až teď jsem si všimla, že party už je v plném proudu. Tancoval dokonce i Mareček, kterého držel v náručí Kuba. Doufala jsem, že ještě moc nepil, aby Marečkovi z jeho divokých tanečních kreací, kterých byl opilý schopný, nebylo špatně. Usmála jsem se na Wayna.
"Proč ne?" a chopila jsem se jeho napřažené ruky. Zavedl mě přímo doprostřed obýváku a začali jsme spolu tančit. Neuvěřitelně nám to spolu šlo. Nechápala jsem to, ale naše taneční kroky přesně zapadaly do sebe. Scotty se dokonce zastavil a začal hvízdat. Smála jsem se, ale dál jsem vytrvale tančila. Přešli jsme snad všechny styly. Hip-hop, street dance, disco, něco, co jsem ani neuměla popsat, a skončili jsme u samby. A tak pořád dokola. Byla jsem už strašně utahaná, ale tančila jsem vytrvale dál. Ale když přišel jeden těžký krok, prostě jsem už nemohla a chtěla jsem spadnou pozadu na gauč, ale Wayne mě zachytil a strhl mě do rytmu tanga. Začala jsem se strašně chlamat.
"Ale já tohle nikdy netančila!" křičela jsem na něj přes hlasitou hudbu.
"Jde ti to skvěle!" zalhal. Pokud bylo dobře, že se mi pletla jedna noha přes druhou, a kdyby mě nedržel, už dávno bych se rozplácla na podlahu, jak dlouhá, tak široká... Konečně se mnou zatančil až ke gauči a opatrně mě na ni usadil. Sedl si vedle mě a plácl mě přes stehno.
"No, moc toho nevydržíš!"
"Děláš si srandu?!"
"Ech... no jo, no!" zasmál se. "Ale ještě tak pět minut bych vydržel."
"Co ti brání?"
"Chtěl jsem tančit s tebou! Sám to není taková sranda," mrkl na mě. Sranda. Jasně. "Dojdu pro něco k pití."
"Vem mi prosím alespoň 3 jahody v čokoládě!" volala jsem ještě za ním a rozhlížela se po tanečnících. Scotty tančil se svou malou Elsie a Kuba, který už odložil Marečka, tančil samozřejmě s Market. A to dost odvážně. Uchechtla jsem se a hledala pohledem Braydena a Zacha. Bavili se v rohu. Wayne se vrátil s celým táckem jahod a se dvěma džusy s vodkou.
"Och, jseš zlato!" vydechla jsem a rychle si strčila do pusy jednu jahodu. "Mmmm, jsou dokonalé!"
Wayne se na mě díval s podivnými plamínky v očích.
"Co?" zadrhla jsem se s plnou pusou.
"Ale níc."
"Pche!" udělala jsem a dál se cpala jahodama a zapíjela je vodko-džusem. Vodky tam bylo nejméně půl kelímku. Pokrčila jsem rameny. Nejsem přece máčka. Z repráků začala hrát Superbass od Nickej Minaj.
"Jééj, ta je stará," poznamenala jsem.
"Nevěděl jsem, že i písničky mají svou spotřební dobu," ušklíbl se Wayne.
"Ale dyť víš, jak to myslím!"
"Stará, ale dobrá," stál si na svém a šel tančit. Já se na to ještě necítila, potřebovala jsem sníst ještě alespoň jeden tác jahod. Vedle mě se objevila zadýchaná Market.
"Ach, pujč mi ten tác! Neměla jsem ještě ani jednu a to jsem hostitelka, která je navíc připravovala!"
Ukradla mi dvě jahody a zmizela někde v kuchyni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vrátíte se ještě někdy na můj blog na nové kapitoly...? :)

Ano... 42.3% (116)
Možná... 30.7% (84)
Ne 27% (74)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters